Forum Heaven
Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin ) Loginpopup
Forum Heaven
Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin ) Loginpopup
Forum Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum HeavenHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin )

YazarMesaj
CampeR
Yetkili
Yetkili
CampeR

Erkek

Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin ) Empty
MesajKonu: Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin )   Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin ) EmptySalı Mayıs 04, 2010 10:05 pm

Bu 2 harita ile ilgili biraz detaylı bilgi vermek isterim Online oynarken bazı arkadaşların ( yabancı ve Türk ) haritalar ile ilgili 0 bilgisi olduğunu gördüm 65 Level ve Prestige Level 10 olan insanların bile ( 10.65=650 Level'da diyebiliriz. ) daha haritaların amacını bilmiyor. Küçümsemek gibi algılamayın sakın amacım o değil kesinlikle ! Ancak bildiklerimi paylaşmak isterim ufak tefek tiolarla birlikte xD. Nacht der Untoten ile başlayalım ( Cod 5 tarihinin 1. zombi haritası ) Bu harita ile ilgili 1 arkadaşımız daha yazı yazmış.Ufak tefek yanlışları var onları da düzeltmiş olurum ^^

Nacht der Untoten:

1. Oda

İçeride 5 adet pencere bulunmakta 3 kişilik bir oyunda rahatlıkla ilk oda tutulabilinir ancak harita büyüdüğünde işler zorlaşır o yüzden ben 4 kişilik taktikler vereceğim. 1 kişi en öndeki 2 pencereyi tutarken 2. kişi en uzak köşedeki parmaklıkların sağındaki pencereyi tutmalı.Bu sırada diğer 2 arkadaş parmaklıkların ve Kar98k isimli Bolt-Action tüfeğin solundaki pencereyi ve tam karşısındaki diğer pencereyi tutar.5. el ( round ) geldiğinde 1000 puana ulaşmış 1 kişi varsa ki KS ( killing share ) yapılmaz ise mutlaka 2 pencereyi tutan kişi 1000 puanı geçer o kişi kenarda üstünde HELP ! yazan kırmızı kapıyı açsın YUKARIYI SAKIN AÇMAYIN

Neden ?

Çünkü kapıyı açar açmaz solda bir kutu var Random Bonus Create ( Şansınıza göre haritada olmayan bir silah çıkar haritada olan bir silah ta çıkabilir Very Happy bu arada create yanlış yazmış olabilirim Very Happy ) Bu kutu 950 puan ile açılıyor.

İçinden Çıkabilecekler:

Kar98k ( Alman tüfeği Bolt_Action Özelliği ile yüksek hasar verir )
M1A1 ( M4A1 ve M16A1 isimli tüfeklerin 1938 versiyonu )
Double-Barelled Shotgun
MG-42 ( m60 isimli ağır makineli tüfeğin 1940 versiyonu )
Browning ( Ağır makineli tam isimlerini hatırlamıyorum bazılarının Very Happy )
M1-Grand with Grenade Luncher ( El bombası ekli yarı otomatik tüfek )
Ray Gun ( Tanınmıyor gerçekte yok Very Happy Bütün zombilere tek atar yeşil ışın çıkarır ve yere düştüğünüzde REVİVE isterken elinizde Ray Gun olur )
Magnum ( 6 Patlar 15. ele kadar zombilere tek atar )
Thompston ( yanlış yazdım muhtemelen Hafif Etkili tam otomatik SMG 17. rounda kadar Head atarsanız taşır devamında 5 para etmez )
Alev Silahı ( sakın almayın haritada buglar ( hatalar ) var.Aynı zamanda zombileri çoook zor öldürüyor.
Bozuka ( Almayın SAKIN etkisi %100 ancak pencereden geçmiyor ve içerde kullanırsanız da kendinizi öldürebilirsiniz.

ve benzeri sürülerce silah çıkabilir bu silahlardan sonra yukarıyı açmanıza HİÇ GEREK YOK dayanabildiğiniz kadar dayanın kutu asla yok olmaz ( 2.3. ve son zombi bölümlerinde küçük bir ayıcık çıkabilir ve kutu parçalanır bu durumda yeni kutu gelir ancak çok farklı bir noktadadır Very Happy ) Tekrar Ediyorum 1. Bölümde ASLA YOK OLMAZ !. Başta başladığınız oda Ray Gun çıkan biri tek başına savuna bilir ama ne olur ne olmaz 1 kişide yanında beklesin eller ilerlediği için zombiler koşarak gelcek daha güçlü vuracak ve daha zor ölecekler bu sebeple 10. roundan sonra 1. odada pencere kapamakla uğraşmayın ! parmaklıkların olduğu köşedeki pencereye geçin ( Ray-Gun la ) bir parmagınız f tuşuna basılı tutsun bu sayede o pencere kapanır sürekli o sırada içeride size saldıran zombileri vurursunuz diğer arkadaşlarda küçük odayı tutar Küçük oda hakkında kısa bilgiler ;

Küçük odada 3 adet giriş vardır 2 pencere 1 de duvarı yıkarlar ve ordan girerler dikkat edin ! kutu dışında duvardan Thompson ve Double-Barelled Shot gun var başkada bir şey yok XD

Zombi Bonusları :

Not:1. Bölümde Tamir bonusu yok malesef o bonus 4. Bölümde geliyor.
1. Bonus: Nükleer Bomba ( Kısa ismi ile NÜK )
Bu bonusu aldığınız zaman gördüğünüz tüm zombilerin içinde birden küçük patlamalar olur ve ölürler ( yanarlar )
2. Bonus: Insta Kill ( Kısa ismi ile insta )
Bu bonusu aldığınızda elinizdeki en dandik silahı alın Ray-Gun varsa 2. silahınızı çekin hatta 11. Roundu geçmediyse Bıçak atın çünkü herşey zombilere tek atar bu bonus 30 saniye geçerlidir.
3. Bonus: Max Ammo ( Kısa ismi YOK )
Bu bonus yedek mermilerinizi Fuller yani merminiz bitmek üzereyken hayatınızı kurtarabilir.Ancak bu bonus çıkınca biraz bekleyin önce bağırın ( eğer kafedeyseniz ) Max Ammo diye herkes şarjor değiştirsin o zaman alın çünkü max ammo sadece yedek mermileri fuller takılı şarjörü etkilemez.
4. Bonus: Double Points ( Kısa isim double )
Bu bonus sayesinde yaptığınız herşeyden 2 katı puan alırsınız.Örnek Bariyerleri tamir etmek 10 puanken 20 puan verir.Bu bonus 30 saniye geçerlidir.
5. Bonus Hammer ( Kısa ismi çekiç )
Bu bonus sadece 2.3.4 haritalarda geçerli bu bonusu alınca tüm bariyerler anında yenilernir buda size zaman kazandırır.

Biraz Uzun ama okursanız ben ve arkadaşlarım gibi 67. Rounda gelebilrsiniz.

Sırada 4. Harita Der Reise !!!!!
Evet Bu haritada Teleporter yazdığına bakmayın bu haritada teleport olmak filan yok.İlk başladığımız yerde 4 tane pencere var kişi başı 1 pencere yaparak 1. bölgeyi dağıtabilirsiniz.Bu hartiada Köpeklerde gelecek o yüzden hep orada dayanamazsınız soldaki kapıyı açın sonra 1 kapı daha var onu da açacaksınız girdiğiniz oda da düz gidin merdivenden çıkın engeli kaldırın sola dönün orda Jugernut var ondan içerseniz zombilere 8-9 vuruş dayanırsınız sonra merdivenden çıkın köprü var ama inik değil xD aşağıya atlayın orda enerjiyi açmak için şalter var onu indirin ve inmişken orda Bonus Kutusu var 1. haritayı anlattığımdaki kutudan ancak bu kutudan silah yerine bir BEBEK çıkabilir bu demek ki Kutu Gitti XD BEBEK çıkmasına sebep olan kişiye kızmayın şans Very Happy silahlandıktan sonra koşun ve sol yada sağdaki çıkıştan çıkın 1. bölgeye dönün sonra eski yoldan yukarı çıkıp köprüye gelin bakacaksınız köprü inmiş Very Happy köprüden geçin karşıdaki kapıyı açın orda Sözde TELEPORTER 2 var ona koşun F tuşuna basmayın el bitince ufak bir ara var o sırada f ye basın ve 1. başladığınız yere koşun oradaki büyük ana TELEPORTER a gidin f ye basın orda bir kapı var biraz aralanacak biraz daha puan kasın sonra soldaki yoldan gidin
kutunun olduğu yerde bir kapı var açın düz gidin Tepesinde NAZİ sembolu olan bir TELEPORTER daha var el arası gelince açın ve ilk başladığınız yere dönün gene F ye basın kapı biraz daha inecek yine soldan gidin bu sefer merdivenlerden çıkmadan TEKRAR sola dönün koşun 1 kapı daha var onu açın orda 1 TELEPORTER daha var ara olunca onu açın ve başladığınız yere dönün F ye basın Kapı tamamen açılmış olacak XD Bu arada Jugernut
3-4 round dayanır.Jugernut'u bittikçe tekrarlayın Nasıl anlayacağız sorusuda içince solda Küçük kırmızı kutu resmi çıkar Kurşun ve + işareti o bitince dönüp tekrarlayın xD her neyse kapı açılınca silahlarını 5000 puana Geliştirin Very Happy:D:D:D bu sayede silahınızın tipi ve ismi değiir Demage 2 kat artar Şarjör kapasitesi 2 - 3 kat artar ÖNEMLİ SAKIN AMA SAKIN RAY-GUN GELİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN SİLAHINIZI BOZAR DİKKAT ETTİYSENİZ ORDA RAY-GUN YASAK DİYE UFAK BİR İŞARET VAR XDDDD

Her neyse daha sonra Kutunun ordaki TELEPORTER a gidin merdivenlerden yukarı çıkın Büyük ihtimalle 1. KUTU BEBEK CIKTIYSA 2. kutu oradadır merdivenlerden çıkın ve en uç köşeye gidin kutu varsa kullanın silahlarınızı geliştirdiyseniz mermileriniz bitene kadar orada iyi iş yaparsınız.Merminiz bitti ve MAX AMMO alamadınız mı ? kutu arkanızdaysa açın kutuyu silahı alıp zombi arasında upgradeye gidin ( HEP BİRLİKTE GİDİN YOKSA ÖLÜRSÜNÜZ ) Bir önemli ayrıntı daha Çok fazla zombi geliyor ve arkadaşlarınızdan biri REVİVE MEE diye bağırıyor yani düştü ama daha ölmedi kurtarmaya gitmeyin kurtarırken sizde ölebilirsiniz Eğer Upgrade yerini açtıysanız GİTMEYİN açmadıysanız ve zombiler az ise GİDİN birde düşen arkadaşınızda RAY-GUN varsa gidin o sizi korurken revive edersiniz Very Happy Arkadaşınızı kurtaramadınız ve öldü üzülmeyin eğer Roundu bitirmeyi başarırsanız dier round yakınınız da doğar ve sadece silah bulmak kalır çünkü silahları gitmiş olur xD bu arada oyun içi iletişim çok önemli bu yüzden Kafede değilseniz mutlaka "T" tuşunu kullanarak arkadaşlarınızla konuşun

Klasik konuşmalar:

-Laaaan Olm Düştüm laan kaldırın beni A*
-Tamam lan bekle Gelioz işte
Koruyun lan beni
- Hadi acele et
- Lan olm koruyun demedimmi bende yattım hay sizin A*
- La koş kaldırak şunları kaldır kaldır heeh.
- Eyw yegenim devam devam geliooo

XDDDDD

- Arkanda la Arkadanda M*L
- Lan H*S S****R korktum arkamı bi dödüm zombi dalıyooo
- Diom arkanda diee
- Koruyun beni kutu açıoom
Hay böyle işin gele gele M1A1 geldi AAAA****
- Puhahahah devam devam vur vur

XDDDDD

Daha çok şeyler varda çok küfürlü ve ben ********** yazmaktan sıkıldım bide bu çok uzun oldu neyse size mutluluklar diğer zombi maplarında yardım isteyenler Konu açsın Teşekkürler....

Ayrıntılı Destek İçin:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Küfürler Sansürlendiği için içerik +7'dir ve Şiddet Korku içerebilir ( Zombi sonuçta xD )

Tamamen kendi yazımımdır alıntı yaparsanızda benim imzamı atın AYIPTIR :PPPPP

+ReP
https://www.facebook.com/group.php?gid=243923845150&ref=nf

Call Of Duty 5 Zombies Der Reise ve Nacht der Untoten Tiolar ve Yardımcı Bilgiler ! ( 7 Yaş ve Üstü Gençler İçin )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Call of Duty 4
» Call of Duty 1
» Call of Duty 4 Trailer
» The Call of Duty 5
» Call Of Duty 2